VYŠETŘENÍ NOHOU


Podologie - podiatrie

Podiatrie se zabývá studiem nohy a komplexní péčí o kosti, svaly, klouby, kůži i nehty zdravých i nemocných nohou. Podologie se zaměřuje již přímo na chodidla, jejich statické i dynamické vyšetření a léčbu pomocí ortopedických vložek a zdravotní obuvi.Zabývá se také prevencí a léčbou bolestivých stavů a funkčních poruch chodidel ve vztahu k pohybovému aparátu jako celku. Podologické poradenství má za úkol řešit obtíže a bolesti chodidel a nohou. Vyšetření nohou je nezbytným předpokladem pro přesné zhodnocení nejen pohybových obtíží souvisejících s chůzí, ale také při bolestech v zádech (bederní, ovšem i krční páteř).


O metodě vyšetření

Počítačové vyšetření chodidel je vhodné pro dospělé každého věku i pro děti. Optická podografie-optické počítačové vyšetření chodidel pomocí přístroje (PODOSKOPU) za účelem získání pravdivého obrazu o stavu chodidel. Optická podografie byla vypracována na měření rozptylu tlaků působících na plosky chodidel. Pomocí této metody, se získává digitální obraz, který zaznamenává otisky nohou. Rozdílné tlaky se zobrazují v podobě barevného snímku. Toto vyšetření a posouzení snímku provádí lékař MUDr. Mlynárik Ivan. V případě pozitivního nálezu je klientovi doporučena výroba ortopedických vložek, poté je snímek zaslán do centrály, kde probíhá výroba speciálních vložek do bot. Vložky do bot jsou zhotoveny speciálním modulovým systémem na základě snímku a jsou vyrobeny individuálně pouze pro Vaše nohy. Optimálně podepírají chodidla a korigují statické změny nohou.


Snímky se archivují a po roce je možno provést kontrolní vyšetření stavu chodidel.
Dětská noha se vyvíjí velmi dynamicky, je důležité zjistit zda je to vývoj správný, případně včas odhalit odchylky od správného vývoje nožky vedoucímu k deformacím.

K vyšetření je nutné si přinést běžnou obuv s uzavřenou špickou a patou, která nemá žádnou ortopedickou úpravu. Boty, které používáté k běžnému nošení.

Digitální podoskop

Podoskop je moderní diagnostický přístroj pro diagnostiku ortopedických vad nohou. Díky vysoké svítivosti umožňuje podrobně hodnotit různě zatížené partie chodidla. Na vysoce odolné akrylátové desce, která optimálně vede polarizované světlo, lze odhalit vady drobných kloubů nohy, postavení, tlak a rotaci patních kostí i jednotlivých částí chodidla vůči sobě i odhalení vad v osách hlezenních kloubů. Na základě tlakového snímku lze posoudit stav statiky a dynamiky nohou. Když se chodidla dotknou speciálně osvětleného akrylátového povrchu přístroje, vzniká na jeho spodní straně charakteristicky vzorovaný snímek. Pomocí tohoto špičkového systému lze nejen jednoznačně určit vady a deformace nohou, ale také lépe a přesněji stanovit příčinu těchto potíží. Na základě vyhotoveného snímku lze změřit a stanovit přesnou klasifikaci vady, změřit rozdíly mezi pravou a levou nohou a stupně plochonoží. Výsledkem při této diagnostice je jasnost zhotoveného snímku.

Vložky firmy Pedikom

Jsou  vyrobeny individuálně pouze pro Vaše nohy- optimálně podepírají chodidla- korigují statické změny nohou- lze je s úspěchem používat v případech ztvrdnuté kúže, ostruh, otlaků, mozolnatých a kladívkových prstů, také jako prevenci- zaručují pocit příjemného komfortu a unaveným nohám odpočinek- jsou zhotoveny pouze z lehkých a pružných přírodních materiálů- jejich nošením se zbavíte většiny vašich stížností na bolesti nohou, kolen a zad vložky se zhotovují pomocí počítačového 3D vyšetření nohou Jak dlouho vložky do bot vydrží ? Vložky obvykle vydrží asi 1 rok. I když jsou po této době v dobrém stavu, doporučujeme absolvovat nové vyšetření:po roce už totiž většinou dochází ke značnému zlepšení statiky nohou. Výsledné snímky, stejně jako vložky potřebné ke korekci, se tedy již mohou výrazně lišit.

Ceník


digitální vyšetření chodidel + klinické vyšetření nohou a poradenství

cena dospělý................................................................................400.-

cena dítě..............................................................................100.- 

v případě objednání ortop. vložek je vyšetření zdarma

Ortopedické vložky - poli i kůže

- dospělí ....................................................................................1.680.-

- děti do 14-ti let do č.34 vč. ..............................................1.450.-

- děti do 14-ti let nad č.34 ...................................................1.600.-

Doobjednání do 6-ti měsíců od předchozího skenování

- dospělí ....................................................................................1.200.-

- dítě ........................................................................................   1.060.-

NOENE + BIO

- cena pro objednání i doobjednání ............................... 2.420.-

DIABETICKÉ .................................................................................490.-

Pantofle dámské včetně individ. ort. vložky (od č. 35 )Pantofle dámské včetně individ. ort. vložky (od č. 35 )

TYP: 5054 BÍLÉ

cena: 3030Kč


Pantofle pánské včetně individ.ort. vložky

TYP: 2045

cena: 3260Kč

Dámské sandále včetně individ. ort. vložky (od č. 35)

bílé TYP: 5032

cena: 3220Kč

Speciální pantofle na halluxy včetně ort. vložky TYP: 5035

cena....................................................................................3180.-Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.