core yoga - dynamická jóga

Co je CORE? 

CORE je naše jádro, náš střed, který ovlivňuje každičký pohyb i statickou polohu. Tvoří jej pánevní dno, příčný břišní sval, dýchací sval - bránice a důležité svaly páteře. Jejich správné zapojení zajišťuje zdravé postavení těla (které je většinou zatížené nesprávnými pohybovými stereotypy - sezení v kanceláři, nošení dítěte na boku, jednostranné sportovní zatížení atd.)  

Cvičení využívá všech positiv jógového pohybu a zároveň podporuje zdravé držení těla a dech, aktivuje hluboké vrstvy svalů břicha a redukuje neduhy jako je diastáza či bolest zad a kloubů. Díky posílení pánevního dna lze zabránit inkontinenci či podpořit sexuální funkci. Rozpohybování pánve pak hraje velkou roli při plánovaném početí a rehabilitaci po porodu. Pokud umíme svaly CORE správně zapojit, budou pro nás pracovat ve dne i v noci. Pro svou práci potřebují energii a správně hádáte. 

Lekce jógy zaměřeny pro ženy s důrazem na hluboký stabilizační systém, bříško, pánevní dno a páteř. zaměříme se na to, jak provádět jednotlivé pozice s ohledem na náš CORE, tedy na funkčnost středu těla. Naučíme se cviky na hluboké svalstvo břicha.